5/5

Medik8 Pure C15 Pleťové sérum 2×15 ml dárková sada

Vrásky ani tmavé skvrny mladistvému vzhledu pleti neprospívají, stejně tak jako působení volných radikálů. Sérum Pure C15 značky Medik8 ovšem dokáže proti všem těmto negativům bojovat. Minimalizuje tvorbu pigmentových skvrn, projasňuje pokožku, a protože pomáhá spouštět syntézu kolagenu v pleti, podporuje její pružnost a hustotu, což se projevuje redukcí vrásek a prevencí jejich vzniku. Působí i jako prevence stárnutí v důsledku slunečního záření.

Proti předčasnému stárnutí pleti
Lidské tělo má vlastní obranný systém antioxidantů. Ty poskytují nestabilním volným radikálům svůj elektron, čímž brání tomu, aby radikály poškozovaly buňky kůže. Když je ale volných radikálů více než antioxidantů, přestává tento vlastní obranný mechanismus pleti fungovat a dochází k tzv. oxidativnímu stresu, kdy již kůže není schopna se náporu radikálů sama bránit. Volné radikály pak mohou útočit na molekuly kolagenu, buněčnou DNA či membrány a oslabovat je. Zpomaluje se tak regenerace kožních buněk, což ve výsledku vede k povolování pleti, ztrátě elasticity a objemu a vzniku vrásek. Vitamín C ale kůži poskytuje antioxidační ochranu a napomáhá jí vyrovnat se s útoky volným radikálů, a tím brání jejímu předčasnému stárnutí.

Stabilní kyselina askorbová
O čistém vitamínu C, tedy kyselině askorbové, bylo mnohokrát klinicky prokázáno, že zvyšuje novotvorbu kolagenu v kůži a chrání ji před poškozením volnými radikály. Je však o ní známo také to, že není příliš stabilní a ztrácí v průběhu času svoji účinnost. Speciální receptura v séru Pure C15 napodobuje způsob, jak si tělo přirozeně udržuje stabilní hladinu vitamínu C v pleti. Vitamín C je dobíjen, protože má v roztoku dva „spřátelené“ antioxidanty: vitamín E a L-glutathion. Tyto dvě látky neustále svou činností regenerují molekuly vitamínu C poté, co jsou spotřebovány na neutralizaci volných radikálů. Tím je zajištěná dlouhodobá účinnost séra. Pure C15 tak přináší kůži to nejlepší z vitamínu C.

Unikátní obal pro nejvyšší účinnost
Když kyselina askorbová ztratí svoji účinnost v důsledku kontaktu se vzduchem, produkt typicky zežloutne. Sérum Pure C15 se proto vyrábí ve dvou menších lahvičkách, které minimalizují styk séra se vzduchem. Lahvičky jsou proto plněny ve speciální komoře zaplněné dusíkem, tedy bez přístupu vzduchu. Kyselina askorbová díky tomu nepřichází do styku s kyslíkem. Společně s dobíjecím mechanismem antioxidační sítě a optimalizovaným pH tak britská firma Medik8 zajišťuje stabilitu séra po jeho otevření zákazníkem. Každá ze dvou lahviček zůstává čerstvá a účinná minimálně 8 týdnů po prvním otevření.

Dokonalý vzhled pleti
Pomáhá chránit pleť před volnými radikály, které jsou hlavní příčinou předčasného stárnutí pokožky
Minimalizuje vznik tmavých skvrn
Spouští v pokožce přirozenou syntézu kolagenu
Viditelně projasňuje tón pleti
Zlepšuje také texturu a pevnost pleti
Rozjasňuje tmavé skvrny na kůži
Kyselina askorbová je schopna pozastavit vznik nadměrné pigmentace, a to hned dvěma způsoby. Zaprvé coby antioxidant brání před poškozením pleti volnými radikály, za druhé blokuje aktivitu enzymu tyrozináza, který je zodpovědný za vznik pigmentu melaninu v kůži. Díky tomu rozjasňuje a zesvětluje unavenou, zašedlou pleť a sjednocuje její barevný tón.

1370  vč. DPH

Rozjasňující a omlazující sérum s čistým vitamínem C